Global Better Ads Standartları nedir , ne demek

bugün adsensede aşağidaki̇ yaziyla bi̇ldi̇ri̇m gelmi̇şti̇ global better ads standartları. better ads standartları, 9 temmuz’dan itibaren google chrome’da global olarak desteklenecektir. bu standarda uymamanız durumunda, chrome tarayıcılarda reklamlarınız filtrelenebilir.

Peki̇ Global Better Ads Standartları nedir , ne demek ?
masaüstünde, koalisyonun yasakladığı dört tür reklam vardır: pop-up reklamlar , sesli video reklamlar , geri sayımlı saygın ilk reklamlar ve büyük yapışkan reklamlar . mobil cihazlarda, sekiz tür yasaklı reklam vardır: pop-up reklamlar , prestijli reklamlar , yüzde 30’dan daha yüksek reklam yoğunluğu , yanıp sönen animasyonlu reklamlar , sesli video oynatma , geri sayımlı ilk reklamlar , tam ekran kaydırma reklamları ve büyük yapışkan reklamlar .
reklam yerleşiminiz bu şartlara uymuyorsa reklamlarınız kullanıcılara gözükmeyebilir diyor

Daha İyi Reklam Standartları: Masaüstü web ve mobil web için en az tercih edilen reklam deneyimleri

Daha İyi Reklamlar Koalisyonu, 66.000'den fazla tüketiciyi içeren kapsamlı bir araştırmaya dayanarak, masaüstü ve mobil web için Daha İyi Reklam Standartları geliştirmiştir . Kuzey Amerika ve Avrupa Standartları Mart 2017'de yayınlandı ve birçok endüstri katılımcısı tarafından ticari uygulamalarında uygulandı. Koalisyon Ocak 2019’da yaptığı araştırmanın, masaüstü ve mobil web için dünya çapında aynı Standartların kabul edilmesini desteklediğini açıkladı.

Koalisyonun araştırması, çeşitli kullanıcı deneyimi faktörleri arasında en düşük rütbe alan ve tüketicilerin reklam engelleyicilerini benimseme eğilimindeki artışla en yüksek düzeyde ilişkili olan reklam deneyimlerini tanımlar. Bu sonuçlar, tüketici kabul edilebilirliği eşiğinin altındaki reklam deneyimlerini tanımlayan Daha İyi Reklam Standartlarını tanımlar. Dört tür masaüstü web reklamı (altı test edilmiş reklam deneyimi) ve sekiz tür mobil web reklamı (on iki test edilmiş reklam deneyimi) bu eşiğin altına düştü. Bu tür reklam deneyimlerinin bir özeti aşağıda sunulmuştur.

Kapsamlı tüketici girişi ve ampirik veriler, Daha İyi Reklam Standartlarını şekillendirmiştir. Koalisyonun tüketici araştırması en az tercih edilen reklam türlerini tanımlamak için tasarlanırken, tüketicilerin daha çok tercih ettiği reklamlar da dahil olmak üzere tüketicilerin çok daha geniş bir reklam deneyimi yelpazesini değerlendirmesine ilişkin bir görüş sağlar. Daha İyi Reklam Standartları tanımını en az tercih edilen reklam deneyimlerine odaklayarak, Koalisyonun metodolojik yaklaşımı, yeni reklam deneyimlerinin geliştirilmesinde sürekli yenilikçilik olasılığını açık bırakmaktadır. Test edilen diğer reklam deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Koalisyonun araştırma sayfasını ziyaret edin .

Mevcut Daha İyi Reklam Standartlarının amaçları doğrultusunda, bir "reklam", bir üçüncü tarafla yapılan ticari işlem sonucunda web’de görüntülenen tanıtım içeriğidir.

Daha İyi Reklam Standartları için İçerik Ortamları hakkında daha fazla bilgi edinin .

Koalisyonun Yorumlama Panelinin kararları hakkında daha fazla bilgi edinin  .

Teknoloji Rehberi
Blog
Yandex.Metrica