Buzdolabı Nasıl Daha Az Elektrik Tüketir ?

Sponsorlu Bağlantılar

Buzdolabı gün boyu açık olduğu için en çok elektrik tüketen beyaz eşyalardan biri. Buzdolabının elektrik faturasındaki yükünü azaltmak istiyorsanız mutlaka bunları uygulayın.

Buzdolabı Nasıl Daha Az Elektrik Tüketir ? BUZDOLABININ KONUMU çok önemlidir. Buzdolabını fırınlardan, radyatörden ve cam kenarından uzak bir köşeye yerleştirin. Buzdolabı soğumaya çalıştıkça daha fazla elektrik kullandığından dolayı soğuk bir konumda olması avantaj sağlayacaktır. Daha detaylı bilgi için KIRCAMİ ARÇELİK BUZDOLABI SERVİSİ veya Antalya Buzdolabı Tamir Servisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

BUZDOLABI DUVAR MESAFESİ: Buzdolabı ile duvar arasında en az 10 cm mesafe olmalı. Buzdolabı havayı ne kadar rahat sirküle edebilirse ısıyı da o şekilde rahat dağıtabilir.
GENİŞLİK: Geniş buzdolabı daha fazla enerji tüketeceğinden dolayı ihtiyacınızı iyi hesaplayıp ona göre bir buzdolabı almaya dikkat edin.
SICAK YEMEKLER: Buzdolabına sıcak yemek koymamak hem buzdolabının daha az enerji tüketmesi hem de besinin ani sıcaklık değişiminde bozulmaması önemli. Mümkün oldukça buzdolabından sıcak yemekleri uzak tutun.
KAPININ AÇIK KALMASI: Bu konuda Antalya Buzdolabı Tamir Servisleri yetkili servisi de sizlere tam olarak detaylı bilgi verebilecektir. Hepimizin iyi bildiği şeylerden birisi de kapısı uzun süre açık tutulduğunda buzdolapları; ısı dengesini sağlamak için daha fazla enerji harcıyor. O nedenle dolabın kapısını açmadan önce ne alacağımıza karar vermekte fayda var.
AMBALAJLAR: Buzdolabına koyacağınız ürünleri olabildiğince az ambalajlı hale getirmeye çalışın. Ambalaj kalınlaştıkça dolabın ısı dengesi için harcadığı enerji de artıyor.
BUZDOLABI SINIFI: Öncelikle şunu söylemeliyiz ki buzdolabı teknolojisi gelişti. Kaliteli bir buzdolabı ona harcadığımız parayı kısa sürede  amorti edecek boyutta tasarruf edebilir hale geldi.Yüksek sınıf buzdolapları enerji tüketimini azaltma konusunda diğerlerinden daha başarılı.
Teknoloji Rehberi
Blog