Antalya Beyaz Eşya Servisleri için Sezon başlıyor ! Peki Beyaz eşya bakımı nasıl yapılır?

Antalya Beyaz Eşya Servisleri için sezon başlıyor.Klimalarda hava filtresinin bakımının yapılmış olması esastır. Bunu evlerimizde yapabiliriz. Hava filtresi 15 gün içinde bir temizlen...Beyaz eşyalar gündelik hayatımızın vazgeçilmeyen birer parçası olmuş durumundadır. Beyaz eşyalara doğru bakımı uygulayarak onları daha kullanılabilir ve daha uzun bir zaman kullanılabilmektedir hale getirebiliriz. Bunu yapmak için bazı ip uçları vardır.
Klima Bakımları
Klimalarda hava filtresinin bakımının yapılmış olması esastır. Bunu evlerimizde yapabiliriz. Hava filtresi 15 gün içinde bir temizlenmelidir. Bununla beraber teknik ekiplerden yararlanmayı gerektirecek bakım da mevcuttur. Bu bakım çoğu zaman periyodik bakım olarak adlandırılır. Periyodik bakımda bilhassa şunlar yapılır: Evaparatör ve kondaserin özel ısı eşanjör deterjanı ve basınçlı hava veyahut suyla temizliği, R-22 gazının yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü, elektrik tesisatı, V otomat, Voltaj – akım değerlerinin kontrolü, bütün soket bağlantılarının kontrolü, drenaj tavası ve hattının temizliği, bütün fan pervanelerinin temizliği, duyu ile ses kontrolü, estetik görüntü kontrolü, eksik gaz şarjı. Bu bakımlar mevsim geçişlerinde yani ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde olmak üzere senede iki kere yapılmalıdır.
Turbo ya da Mikrodalga Fırınlar Bakımı
Bu fırınların bakımındaki dikkatli olunması gerek nokta yemek artıklarının genellikle de yağların fırının içine sıçramamasıdır. Bu durumla karşılaşıldığında yemek piştikten ve fırın soğuyunca hemen temizlenmelidir.
Çamaşır Makineleri Bakımı
Çamaşır makinelerinin bakımındaki en ehemmiyetli unsur kireç olmamasıdır. Kireç, çamaşır makinesinin ömrünü kısalttığı gibi çamaşır yıkama performansını da düşürür. Çamaşır makinesinin bakımında diğer bir unsur ise çamaşır makinesinin içerisinde uzun zaman yıkanmış çamaşır bırakılmamasıdır. Bu hal hem çamaşırlar aynı zamanda çamaşır makinesi yönünden gayet sıkıntı verici sonuçlar doğurabilir. 
Bulaşık Makineleri Bakımı
Bulaşık makinelerinin bakımındaki önemli unsur ise filtresinin çabucak hayli kir tutmasıdır. Filtre bu hale geldikten sonra ciddi miktarda bulaşıkların yıkanma performonsını düşecektir. Bunun önüne geçebilmek için ise bulaşıkları artıklarıyla beraber değil artıklarından arındırılmış şekilde bulaşık makinesine koymak gerekir. Filtre pislendiği zaman makineden çıkararak bir diş fırçası vasıtasıyla suyun altında pisliklerinden arındırılabilir. Bulaşık makinelerinin bakımında yine kireç de önemli görülen bir yer tutar. Kirecin yoğun oldu bölümlerde yaşayanlar kesinlikle kireç tozunu da makineye eklemelidir. 
Elektrikli ya da Doğalgazlı Ocaklar Bakımı
Elektrikli yahut doğalgazlı ocakların bakımında ateşin geldiği yerlerin tıkanmaması önemli kabul edilen bir etkiye sahiptir. Zaman içinde yemeklerden sıçrayan yağlar orada birikir. Şurada biriken yağlar ise dışardaki tozları kendine çeker ve yapıştırır. Bunun nihayetinde ise orada bir kitle oluşur. Bunun önüne geçebilmemiz için ocaklarımızda yemek yapınca temizliğin kontrol edilmesi gerekir. Gerekirse ocağın üzerindeki metal parçaları çıkararak temizleyebiliriz. Elektrikli veyahut dijital ocaklarda ise bu hal farklıdır. Bu ocakların bakımı birazcık daha hassasiyet gerektirdiğinden bunları nemli yumuşak bezle duyarlı hareketler ile silmek gerekmektedir 
Buzdolabı Bakımı
Buzdolaplarının bakımı hepimiz için gayet önemli bir konumdadır. Genelde buzdolabının içerisindeki kokunun yiyeceklere geçtiğinden şikayet ederiz. Bunun önüne geçebilmemiz için buzdolaplarının içerisinden kokmuş yahut çürümüş yiyecekleri uzak tutmalıyız. 2 hafta içinde bir de nemli biz bezle silmeliyiz. 
Yandex.Metrica